Resultat 2018

Plac Seglare Båt Klubb Båtnamn SRS Starttid Måltid Beräknad tid
1 Olof Granander Jeanneau 38 KBS Sherin 1,03 12:05:00 14:30:05 02:29:26
2 Viktor Lundgren Smaragd GöSS Emeraude 0,931 11:55:00 14:36:22 02:30:14
3 Mårten Blixt Albin Nova EkBK My Misty 0,924 11:50:00 14:33:08 02:30:44
4 Lennart Berglund Rival special GöSS Indras Dotter 0,922 11:50:00 14:33:48 02:31:01
5 Robert Lidman NF ÅBS Marlene 0,876 11:40:00 14:34:19 02:32:42
6 Jonas Wiström Grand Soleil37 KSSS Amarone 1,056 12:05:00 14:29:50 02:32:57
7 Bengt Pettersson A22 KBS Cirdan 0,929 11:50:00 14:34:47 02:33:05
8 Peter Melander Express SSK Tillflykten 0,89 11:45:00 14:37:13 02:33:16
9 Mats Gunnar Michael Bergsten Elan 340 KBS Happy Strul 0,976 12:00:00 14:37:37 02:33:50
10 Erik Hagland H-båt KBS Milka 0,88 11:45:00 14:39:53 02:33:54
11 Björn Magnusson Omega 30 SSS Bmacon 0,932 11:55:00 14:41:30 02:35:11
12 Jörgen Sandell IF SSGö Åkebåt 0,832 11:35:00 14:43:08 02:36:32
13 Martin Vestergren Scanper 22 GöSS Zavanna 0,794 11:30:00 14:47:45 02:37:01
14 Janne Gustavsson 5:a KSSS Rödnäbba 0,844 11:40:00 14:46:07 02:37:05
15 David Israelsson Albin Nova EkBK Larus 0,934 11:50:00 14:40:29 02:39:14
16 Lasse Sönnerfors Elan 31 SSGö Maja 0,946 11:55:00 14:43:36 02:39:30
17 Elin Roihjert Smaragd EkBK Tingeling 0,966 12:00:00 14:45:12 02:39:35
18 Pär-Ola Folcker Sveakryssare EBS Blåsningen 0,928 11:55:00 14:47:22 02:39:57
19 Sven Högelin Rival 22 GöSS Felicia 0,929 11:50:00 14:42:34 02:40:19
20 Christofer Clevhammar Mälar 22 SSK Ingrid 0,876 11:40:00 14:44:26 02:41:34
21 Martin Runström IF SäBK Filijokus 0,832 11:35:00 14:49:19 02:41:40
22 Rita Annell Dehler 29 MK II KBS Milou 0,906 11:45:00 14:43:48 02:42:00
23 Emil Lund Albin 78 SSGö Solitaire 0,858 11:40:00 14:49:17 02:42:24
24 Alexander Barnard Omega 30 EkBK Jamila 0,929 11:55:00 14:50:02 02:42:36
25 Team Gullan J/70 EkBK Gullan 0,981 12:00:00 14:47:20 02:44:09
26 Ted Popoff Albin78 SSGö Stinger 0,832 11:40:00 14:59:03 02:45:37
27 Giulio Mola IF SSG Lovisa 0,832 11:35:00 14:54:35 02:46:03
28 Team Jungfrusund J/70 EkBK Team Jungfrusund 0,981 12:00:00 14:49:17 02:46:04
29 Team EBK First 34.7 EkBK Leia 1,029 12:05:00 14:47:00 02:46:42
30 Uffe Suhr Dehler 38 EkBK Idehlfix 1,058 12:05:00 14:42:43 02:46:52
31 Fabian Lyman Stewart 109 SSS Booty! 1,13 12:10:00 14:37:43 02:46:55
32 Mary Westermark Fellenius Contrast 36 SSS Cina 0,994 12:05:00 14:53:01 02:47:01
33 Mats Strand IF VhSS Fei yen 0,832 11:35:00 14:55:59 02:47:13
34 Lars Essén Arcona 370 EkBK Ocean 1,062 12:10:00 14:47:48 02:47:35
35 Team Taylor Scampi KBS   0,879 11:40:00 14:51:07 02:47:59
36 Johan Holmqvist First 285 SSK Superb 0,882 11:45:00 14:56:15 02:48:41
37 Olle Malmgren IF ÅBS Kolibri 0,832 11:35:00 14:58:39 02:49:26
38 Johan Carlsson Omega 30 EkBK Bohemia 0,921 11:55:00 14:59:09 02:49:36
39 Håkan Bränlund Albin Nova SSFä NovaLeCool 0,923 11:50:00 14:54:21 02:50:09
40 Stefan Lillieborg IF SBK La Jaune 0,832 11:35:00 14:59:48 02:50:24
41 Lennart Callmar Hanse320 EkBK Sol 0,933 11:55:00 15:02:11 02:54:39
42 Team Knot working Delphia 24 TRBS   0,987 12:00:00 15:02:58 03:00:35
43 Lisa Holmqvist IF SSK Mucklan 0,832 11:35:00 15:13:54 03:02:07
44 Anders Julin J/70 EkBK Ace of Base 0,981 12:00:00 15:08:01 03:04:27
45 Inger Andersson IF ÅSS   0,832 11:35:00 DNF DNF
46 Marcus Molander Maxi77 KBS Aquaholic 0,827 11:30:00 DNS DNS
47 Kent Öholm Dominant Race EkBK Gerda 0,91 11:45:00 DNS DNS
48 Ola Falk JS 9000 HSSS Silver 1,011 12:05:00 DNS DNS